1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

PDFPrintE-mail

There are no translations available.

1. KADEME ANTRENÖR KURSU DUYURUSU

      Federasyonumuzun 2014 yılı faaliyet programında yer alan 1. Kademe Antrenör Kursu 01-15 Mayıs 2014 tarihleri arasında Çanakkale’de yapılacaktır.
   Söz konusu kursa katılmak isteyen adayların, kurs başlangıcına kadar Federasyona faks ve mail yoluyla başvuru yapmaları ve katılma şartlarına uygun olarak istenilen belgelerle birlikte, eksiksiz olarak 01 Mayıs 2014 tarihinde saat 09.00’da Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde hazır bulunmaları gerekmektedir.

 Kurs Şartları                   Modern Pentatlon Federasyonu


PDFPrintE-mail

There are no translations available.

MİLLİ TAKIM SPORCULARINA DUYURU

   Milli takıma seçilmiş ve yurt dışı müsabakalara katılacak olan sporcuların, yarışmalara ruhsal olarak hazır hale gelmesi için, uzman psikolog, sosyal hizmet uzmanı ve aile terapisti nezaretinde grup çalışması yapılacaktır.
     Çalışmaya katılmak için, aşağıda isimleri belirtilmiş olan sporcuların 24 Nisan 2014 günü saat 15.00’da Federasyonda hazır bulunmaları gerekmektedir.

                                                     Av. Yaşar Akşin
                                                 Federasyon Başkanı

 

İLKE ÖZYÜKSEL

SEMİH AÇIKGÖZ

İPEK AKŞİN

ÇIĞ ALADAĞ

SIDAL ASLAN

ARDA SELÇUK

 

 


PDFPrintE-mail

There are no translations available.

YILDIZ A TURNUVA DUYURUSU

       Federasyonumuz faaliyet takviminde yer alan, Hristo Chochev Yıldız A Yarışmaları, 26 – 27 Nisan 2014 Tarihlerinde Bulgaristan’da yapılacaktır.

 Bu turnuvaya, 22 – 23 Şubat 2014 Tarihlerinde yapılmış olan yarışma sonuçlarına göre belirlenmiş olan, Ferdi sporculardan Çığ ALADAĞ, Semih AÇIKGÖZ, Başkent Çankaya Spor Kulübünden İlke ÖZYÜKSEL, TED Ankara Kolejliler Spor Kulübünden İpek AKŞİN katılacaktır.

İsimleri belirlenmiş olan sporcuların pasaport işlemleri ile ilgili olarak Federasyon ile irtibata geçmeleri gerekmektedir.

Yarışmaya katılma ile ilgili detaylı program daha sonra açıklanacaktır.

 

Avukat Yaşar AKŞİN
Federasyon Başkanı


PDFPrintE-mail

There are no translations available.

                   

             TURNUVA SONUÇ BİLGİSİ

Federasyonumuz faaliyet takviminde yer alan, Portuguese International Trophy, 12 Nisan 2014 Tarihlerinde Portekiz’de yapılmıştır.
      Bu turnuvaya, 22 – 23 Şubat 2014 Tarihlerinde yapılmış olan yarışma sonuçlarına göre belirlenmiş olan, Ferdi sporcu Çığ ALADAĞ, ferdi sporcu Semih AÇIKGÖZ, Başkent Çankaya Spor Kulübünden İlke ÖZYÜKSEL, TED Ankara Kolejliler Spor Kulübünden İpek AKŞİN katılmıştır.
    Yüzme, eskrim, kombinasyon (koşu – atış) kategorilerinde yapılan yarışma sonucunda sporcularımızdan İlke ÖZYÜKSEL 2. Olarak GÜMÜŞ madalya kazanmıştır. İpek AKŞİN 5., Semih AÇIKGÖZ 12., Çığ ALADAĞ 16. olarak yarışı tamamlamışlardır.
    Sporcularımızın almış olduğu sonuçlar gelecek günlerde daha da iyi durumda olunacağının göstergesi olmuştur. Başarılarından dolayı sporcularımızı, kulüplerimizi, antrenörlerimizi ve velilerini kutlarız.

Müsabaka Fotoğrafları

Federasyon Başkanlığı


PDFPrintE-mail

There are no translations available.

                           

            
              ULUSLARARASI ÜNİVERSİTE SPORLARI
                       FEDERASYONU DUYURUSU

  Modern Pentatlon sporcularının çoğunluğu, üniversite eğitimine başladıkları zaman bu sporu bırakmakta ve üniversiteler arası yarışmalarda, değişik branşlarda, okudukları üniversiteleri temsil etmektedirler. 18 yaşına gelen Modern Pentatlon sporcuları 5 branşı birden yapmaya başladıkları sırada bu sporu bıraktıkları için, üst yaş gruplarında yarışacak sporcu sayısında sıkıntılar yaşanmaktadır. Dünya’da 30 yaşında Olimpiyat Şampiyonları çıktığı halde, ülkemizde 18 yaşına gelen sporcular sporu bırakmaktadırlar.
   Üst yaş gruplarına gelen sporcularımızın spor hayatına devam ederek, ülkemizi temsil edebilmelerinin sağlanması için değişik kurumlar nezdinde girişimler yapılmaktadır.
  Dünya Modern Pentatlon Birliği (UİPM) ile yapılan görüşmeler sonucunda, Modern Pentatlon sporunun, Dünya Üniversite Oyunları kapsamına alınması için, Uluslararası Üniversite Sporları Federasyonu (FİSU) nezdinde gerekli girişimlerin başlatılmasına karar verilmiştir.
   Bilindiği üzere, FISU (Fédération Internationale du Sport Universitaire)
(Uluslararası Üniversite Sporları Federasyonu), 1949 yılında kurulmuş olan Uluslararası bir spor organizasyonudur. Bu organizasyon Olimpiyatlardan sonra dünyanın ikinci büyük spor organizasyonudur.
   Modern Pentatlonun gelişiminin bir parçası olarak, UIPM, Modern Pentatlonu Dünya Üniversite Şampiyonası ve gelecek Üniversite Oyunları programına katmak için Uluslararası Üniversite Sporları Federasyonu ile temas kurmuştur. Bu girişimi desteklemek için Federasyonumuz tarafından da FİSU’ya gerekli başvurular yapılmıştır.
   Bu başvurumuzun kabulü halinde sporcularımızın bu sporu üniversite yaşantılarında da devam ettirmesinin yolu açılabilecek ve sporumuzun gelişmesi sağlanabilecektir.

Başvuru Yazısı                                Av. Yaşar Akşin
                                                   Federasyon BaşkanıPage 1 of 27

 

TC Gençlik ve Spor Bakanlığı

 

 
SPORTOTO Ana sayfasına git


 

 

  SAĞLIK SPONSORUMUZ

 

METRO Truzim

ULAŞIM SPONSORUMUZ

casus telefon
casus telefon